İddaaBonus'a Hoşgeldiniz!

Üye Olduktan Sonra Para Ödüllü Etkinliklere Katılabilir ve Para Kazanabilirsiniz. Üye Olmadan Etkinlikleri Göremezsiniz !

Hemen Katıl!

Video Hakem Uygulaması Var Nedir? Ne İşe Yarar?

Tombkeeper

Administrator
Yönetici
Katılım
25 Ara 2018
Mesajlar
5,878
Beğeniler
259
Puanları
83
#1
var_1.jpg
Bildiğiniz üzere basketbol maçlarında uygulanan sistem şimdi de futbol da uygulanmaya başlandı. Video hakem uygulaması yani kısaltma adıyla VAR, daha önceleri basketbol maçlarında kullanılıyordu. Aslında aynı sistem olmasa da benzer bir uygulama olarak göze çarpıyordu. Basketbol maçlarında hakemlerin bazı pozisyonlar hakkında karar verebilmesi adına bilgisayar ekranlarından pozisyonun tekrarı izlenip ona göre karar veriliyordu. İşte bu sistem artık futbolda da VAR.

Futbolda da Video Hakem Uygulaması kullanılmaya başladı. Video Hakem Uygulaması nedir? Maç esnasında yaşanan kritik pozisyonlarda hakemin maçı durdurup pozisyonun diğer hakemler tarafından bilgisayar/Televizyon ekranlarından izlenerek karara ulaşılması olayına deniyor. Peki sizce Video Hakem Uygulaması gerçekten de işe yaradı mı yoksa futbolu daha zevksiz bir hale mi getirdi? Ya da şöyle sormak gerekirse Video Hakem Uygulaması Yüzünden bahiste kaybetmeye başladınız mı? Sahadan gibi canlı skor veren adreslerden gol sesi geldi fakat Video Hakem Uygulamasıyla aradan 2 dakika sonra golün iptal edilmesi üzerine muhtemelen çoğunuz Video Hakem Uygulamasından nefret etmişsinizdir.

Kısaca Video Hakem Uygulaması hakkında bunlardan bahsettik.​
 
Üst